This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 41.60 UAH.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Як підготувати дитину до школи

Підготовка до школи і підготовка до 1 класу —  це складний життєвий період для всієї родини. Українська освіта змушує батьків заздалегідь займатися навчанням з дітьми.

Навчити читати своїх дітей до початку навчання в школі — це обов’язкове правило. Дошкільнята повинні не тільки навчитися читати, а й писати, і рахувати. Сьогодні ми розповімо як з легкістю підготувати дитину до школи.

Готовність до школи — це сукупність характеристик дитини старше дошкільного віку. Це сформовані здатності до самостійної роботи. Можливість прийняття себе у соціальній позиції школяра. Це не педагогічне, а психологічне визначення, над яким повинні працювати самі батьки. Практичні уроки можна і потрібно перекладати на професіоналів. Чим раніше батьки це зроблять, тим краще. Адже деякі діти можуть освоїти навчальну програму за літо, а деякі за півроку.

Психологічно підготувати дитину до школи — завдання батька і матері. І займатися потрібно починати якомога раніше. Діти в школі піддаються змінам і стресу. Від соціальної позиції в суспільстві до специфіки навчання у конкретному навчальному закладі. Підготовка до школи — процес двосторонній (і діти, і батьки повинні працювати). Поради психолога: до вступу потрібно звернути увагу на шкільну зрілість.

Шкільна зрілість — це здатність учня виконувати завдання і піддаватись соціальним змінам.

Вона містить в собі:

– особистісну зрілості,

– вольову зрілість,

– інтелектуальну зрілість.

Особистісна зрілість дітей проявляється у бажанні вчитися. Підготовка дітей до школи включає у себе розмови про майбутній вступ і дорослішання. “У школі я знайду багато нових друзів”, “Мені куплять красиву форму”, “Моя подруга теж вчиться у школі”. Діти часто показують особистісну готовність самі. Зрозуміти, що батьки зробили все для особистісної зрілості просто. Зверніть увагу на його поведінку. Якщо вона проявляє самостійність і готовність до нових правил.

Вольова зрілість дітей дуже важлива для першокласника. У школі діти повинні робити не тільки те, що їм хочеться, а й те, що вимагають. Найбільш підготовлені у цьому плані діти ті, хто ріс у строгості. Якщо у сім’ї “мама-бос” дитині не складе труднощів слухатися учителя. Для м’яких дітей перед школою варто проводити навчальні бесіди. З іграшками і в формі гри пояснюйте всі обов’язки.

Інтелектуальну зрілість дітей визначити можна одним способом. Перевірте кількісний словниковий запас, кругозір і знання про навколишній світ. Якщо дитина балакуча, ставить багато питань і вчитися чомусь новому з бажанням  вона — готова до навчання.

Підготовка до першого класу включає у себе фізіологічну, фізичну, психічну роботу з дитиною. Для досягнення результату повної готовності до вступу в школу батьки повинні:

– забезпечити безболісну адаптацію в новому соціумі,

– зробити перехід з дитячого віку в шкільний безстрессовим,

– слухати репетитора і не робити те, що хочеться.

У цьому віці діти ще схильні до того, щоб не дотримуватися дисципліни. Особливо ті, хто ріс в люблячій сім’ї. У таких випадках іноді навіть краще залучити до роботи педагогів-психологів.

Як підготувати дитину до школи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *